Kontaktní čočky

Pestrá nabídka typů kontaktních čoček poskytuje možnost prakticky každému nosit kontaktní čočky s maximálním pohodlím. Ideálním řešením je kombinace kontaktních čoček s brýlemi. Zejména sportovci jistě ocení větší rozsah zorného pole, menší riziko dislokace a nadměrného pohybu brýlí při dynamických aktivitách a pocit volnosti. Láká Vás vyzkoušet komfort kontaktních čoček nebo nejste se svými nynějšími kontaktními čočkami spokojeni?

Typy kontaktních čoček

Dělení podle doby nošení:
Denní:

  • čočky z oka se vyjímají každý den a musejí se čistit, dezinfikovat a ukládat do skladovacího ochranného roztoku po dobu jednoho roku / tří měsíců / měsíce / čtrnácti dnů
  • každodenní výměna – čočky se vyjímají z oka každý den a ihned po vyjmutí se vyhazují, péče o čočky již není nutná

Prodloužené – čočku lze nosit bez vyjmutí 7 dní/6 nocí. Po vyjmutí z oka musejí být vyčištěny před opětovným nasazením
Kontinuální – kontaktní čočky lze nosit bez vyjmutí z oka po dobu 30 dnů. Kontinuální třicetidenní nošení je možné díky vývoji nových materiálů zejména silikon – hydrogelů

Rozdělení dle intervalu použitelnosti:
Denní čočky na jedno použití – ideální volba pro příležitostné nošení. Vždy se do oka nasazuje sterilní kontaktní čočka a po jednodenní nošení se čočka vyhazuje. O tohoto typu kontaktních čoček odpadá péče o čočky, čištění, výdaje na roztoky, pouzdra a tím se výrazně snižuje riziko infekce. Proto tento typ čoček nositelům velmi vyhovuje.
Kontaktní čočky pro plánovanou výměnu – na našem trhu k dostání čtrnáctidenní, měsíční kontaktní čočky. Tříměsíční a roční kontaktní čočky jsou již na ústupu. Nutná péče o čočky pomoci roztoků.

Rozdělení dle typu korekce:
Sférické kontaktní čočky – určeny pro korekci dalekozrakosti, krátkozrakosti
Tórické kontaktní čočky – určeny pro korekci astigmatismu. V posledním období se velmi rozšířil dioptrický rozsah, rozšířil se tedy počet uživatelů kontaktních čoček s astigmatismem.
Bifokální kontaktní čočky – kontaktní čočky umožňující ostré vidění do dálky i do blízka
Multifokální kontaktní čočky – nejlepší volba pro klienty v presbyopickém věku. Umožňují ostré vidění na všechny vzdálenosti.

Rozdělení dle zbarvení:
Barevné kontaktní čočky – pomoci barevných kontaktních čoček můžete nejen zvýraznit (tónovací kontaktní čočky), ale také změnit (krycí kontaktní čočky) barvu vašich očí. Barevná změna je závislá na vlastní barvě duhovky. Barevné kontaktní čočky jsou vyráběny jak pro korekci dioptrií, tak i pouze pro kosmetické účely bez dioptrií.